Taner Özdeş - www.TicariTim.com

TicariTim.com
Bilgi ve Paylaşım Platformu
İçeriğe git

Taner Özdeş

Web Sitesi


1963’te doğan Taner Özdeş 1983’te Avusturya Lisesi’nden, 1986’da ABD’deki University of Miami’den Pazarlama bölümünden mezun oldu. İlk görevine 1986 yılında İktisat Bankası’nda yatırım ve pazarlama analisti olarak başladı. Özdeş, 1989 – 1990 arasında Lever’da marka müdürlüğü, 1990 – 1991 yıllarında Pars/Mc Cann Erickson’da senior müşteri temsilciliği görevlerinde bulundu.

Özdeş, 1991 Mayıs’ından 1997 Ocak’ına kadar Dow Jones Telerate’te satış müdürü olarak çalıştı. Şubat 1997 – Ağustos 2000 arasındaysa Fornet’te satış ve pazarlama müdürlüğü yaptı. 1 Eylül 2000’den beri ağ ve bilgi güvenliği alanında dünyanın en iyi ve en yeni ürün ve çözümlerini Türk kullanıcıların hizmetine sunmak ilkesiyle yola çıkan InfoNet’in Genel müdürlüğünü yürütüyor.

Kariyeri boyunca birçok satış temsilcisi yetiştirmiş olan Özdeş Genç Müteşebbisler Jaycees Derneği (JCI) Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) ve Rotary Klübü vasıtasıyla 3000’e yakın kişiye “Yeni Yüzyilda Satiş Psikolojisi ve Teknikleri konusunda eğitim verdi. 2004 yilinda JCI Certified Local Trainer, ve 2005 yilinda JCI Cerrtified National Sertifikasina hak kazanmıştır. Eğitim ve danışmanlık verdiği kuruluşlar ; Hillside Su Otel , Sante Kozmetik, Onep, Mopak, TTL Tütün, Hillside City Club Etiler, Alkent 2000. Ayrıca, birçok Üniversite ve MBA programında Satış, Pazarlama, Müşteri Psikolojisi ve Duygusal Zeka konusunda seminer vermektedir. İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 200’e yakın Emniyet mensubuna gönüllü olarak Duygusal Zeka ve Beden Dili eğitimi verdi.

Yönetim, pazarlama ve satış odaklı çok sayıda eğitim program ve seminerine katılan Özdeş Almanca ve İngilizce biliyor. Tenis, yüzme, kayak yapan, seyahat etmekten, kitap okumaktan hoşlanan ve yoğun bir şekilde sosyal kulüp faaliyetlerinde bulunan Özdeş Junior Chamber International’ın ve Genç Yönetici ve İş Adamları (GYİAD) derneklerinin aktif bir üyesi.
Bilim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.
Kendisi 1999 yılında Türkiye’deki en iyi JCI üyesi seçildi. Aynı derneğin Kurumsal İlişkiler Ulusal Direktörlüğü’nü 1998-2002 tarihlerinde yürütmüş olan Özdeş katıldığı seminerlerle kendini sürekli geliştirmeye çalışıyor.
Kariyer.net, yenirbiris.com , Maxihaber.net, turklider.org ‘da aylık makaleleri yayınlanmaktadır. Ocak 2007 de, “ Satışın 10 Altın Kuralı “ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır.

Başarı Formulünü şöyle açıklıyor:
Gülümse, cazip ol, bakimli ol, çevrene ve müsterilerine yardimci ol, güven uyandir, dürüst ve sabirli ol, takip et ve israrci ol, zamani iyi kullan, referans iste, yeni müsteri ziyaret et, kendine güven, sattigin ürüne güven, kendini gelistir, kendine, ailene ve yakin dostlarina zaman ayir. En önemlisi; “İnsanları sev, bilgini paylaş ve çevrene örnek ol.”

Taner Özdeş Akademi

Taner Özdeş Akademi'nin Hikayesi 34 yaşına kadar kişisel gelişim konusunda hiçbir fikrim yoktu ve bu konuda hiç kitap okumamıştım. Dürüst olursam, hiç bir konuda kitap okumamıştım (zorunlu olmadıkça). 1996 yılında JCI Konferansı için Hawaii'ye gittim. Bu konferansta dünyanın önde gelen eğitimcileri vardı.

Kişisel gelişim o tarihlerde oldukça yeni bir kavramdı. NLP ise en popüler konuydu. Anthony Robbins'in seminerine katılma şansını elde ettim. Bir saatine 10,000 $ vererek bu enerjik dev adamı izleyen iş adamalarının bu konuya bu kadar önem vermeleri bende bir ışık yaktı. Sonrasında JCI 'da eğitimci kariyerim başladı, arkasından "Satışın 10 Altın Kuralı" kitabını yazdım. 15 senede 50,000 üzerinde kişiye seminer, eğitim ve danışmanlık yaptım. 2011 yılında koçluk mesleğine ilgi duymaya başladım. Eğitimin koçluk olmadan sonuç almakta yetersiz olduğuna karar verdim. Ayrıca, insan davranışlarında değişimin interaktif ve eğlenceli eğitimlerden geçtiğini gördüm. Bu fikrimi hayata geçirmek için doğru zamanı bekliyordum.
2011 yılında internetten bir e-mail aldım. Gözde Çelik, o zamanlar Koordinatör olarak çalıştığı eğitim şirketi bünyesinde benimle eğitmen olarak çalışmak istediklerini belirten bir e-mail gönderdi. Gözde Çelik ile birlikte başarılı birkaç projeye imza attık. 26 yaşında olmasına rağmen beni etkilemeyi başardı. Taner Özdeş Akademi, konusunda doğru iş ortağımı bulmuştum. Kendisinin de kendi işini kurma fikri vardı. Tesadüfler bizi biraya getirdi. Birlikte Türkiye'de oldukça zor gözüken bir yolculuk işte böyle başlamış oldu...

Taner Özdeş Akademi doğmuştu.. Öncelikle Türkiye'nin önde gelen birçok eğitimci ve koç ile ön görüşmeler yaparak Taner Özdeş Akademi'yi kurduk. Daha sonra başka tesadüfler neticesinde Sosyal medya danışmalığı konusunu da direkt alakalı olmasa da, Türkiye'deki potansiyeli görerek ve benim satış ve pazarlama tecrübemi de kobilere ve yeni iş kuranlara taşımak için Sosyal Medya'yı da hizmetlerimize eklemeye karar verdik. Bu konuda oluşturduğumuz ekibin yaş ortalamasının 22 olduğunu da belirtmek isterim. Bir kişinin okuldan sonra kendine yatırım yapmadan ve kendini geliştirmeden hayatta veya kariyerinde başarılı olması hemen hemen imkansızdır. Taner Özdeş Akademi'nin de misyonu bireylere ve kurumlara eğitim, danışmanlık ve koçluk konusunda en kaliteli ve ekonomik hizmetleri sunmaktır.
Taner Özdeş Akademi'yi Neden Kurduk?
Hayat bana göre insan ve insan ilişkileri üzerine kurulmuştur. Hayat, ikinci insanla tanışmanızdan sonra anlam taşır. Ben, insanı seven bir yapıya sahibim. İnsana değer katacak her girişim benim için değerlidir. Satış ve Pazarlama temeli insanı tanımaya ve insanda istek ve arzu yaratmaya amaçlayan mesleklerdir. Kısaca insanla ilgilidir.
Taner Özdeş Akademi, insanının daha iyi olmasını amaçlayan her türlü girişimi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Amacımız toplumuzdaki yaşayan her insana değer katabilmektir..
Misyonumuz:
Dünyada, eğitim ve bilimdeki gelişmişlik oranı ile refah ve kalkınmışlık oranı aynı orandadır. Dünyayı, eğitime ve bilime önem veren ülkeler yönetiyor. İyi bir eğitim altyapısı olmadan ne kişiler, ne de ülkeler bir yere gelebilir. Taner Özdeş Akademi, bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla Türkiye'nin önde gelen eğitimci ve koçlarını bünyesinde bulundurarak kurulmuştur.
Vizyonumuz:
Taner Özdeş Akademi'nin amaç ve vizyonu; bireyler ve kurumlara kişisel gelişim ve değişim konusunda eğitim, seminer, interaktif yaratıcı workshoplar ve üst düzey yöneticilere koçluk vererek bireyleri geliştirmek suretiyle, kurumların ve sonucunda ülkemizin rekabetçi ve medeni ülkeler seviyesinde lider konumuna gelmesine katkı sağlamaktır.

Bilgi Kaynağı:

https://tanerozdes.com.tr/index.php/kurumsal/hakkimizdapage
http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=3739
TicariTim.Tigader
Marka farkı gözetmeksizin, Ticari Gayrimenkul Danışmanları (TİGADA) tarafından kurulmuş bir platformdur.
Amacımız Türkiye'de ticari gayrimenkul çalışanları bir araya getirerek;
  • Bilgi paylaşımı
  • Portföy paylaşımı
  • Eğitim ve toplantılarla doğrudan bilgiye erişim.
amaçlarını gütmektedir.

Web Sitemiz

Tigader.Org.TR

www.ticaritim.com

İçeriğe dön